Szukaj na tym blogu

sobota, 22 stycznia 2011

Zima sroga także dla naszych włosów.

Zima sroga także dla naszych włosów.





W tym artykule udzielam porad, które dotyczą pielęgnacji i ochrony włosów zimą. Podpowiadam jak odpowiednio suszyć je za pomocą suszarki i jakie preparaty kosmetyczne są najlepsze dla nich w tę zimną porę roku.

wlosy-suszenie1Mroźne powietrze przyczynia się do powstawania wielu utrudnień. Mnie, jako kobiecie najbardziej przeszkadza - ze względu na niszczenia moich włosów - oddziaływanie na nie ciepłym i suchym powietrzem z suszarki. Muszę je suszyć, bo przecież nie wyjdę z mokrymi czy wilgotnymi na dwór, gdzie temperatura jest sporo poniżej zera – i nabawię się murowanego przeziębienia.


W tym artykule napiszę jak możemy zaoszczędzić naszym włosom nieco cierpienia podczas tego koniecznego w tej porze roku procesu.


Zacznę od ich przegrzania zbyt ciepłym strumieniem powietrza. Nie wolno używać turbo suszarek (o dużej mocy wydmuchiwanego strumienia powietrza), gdyż one rozchylają łuski włosa i wydmuchują z jego wnętrza całą potrzebnemu do piękna wilgoć. Włosy stają się matowe i suche.


Obecnie na rynku można znaleźć całe mnóstwo preparatów chroniących włosy przed wysokimi temperaturami - włosy odwdzięczą się nam za ich stosowanie (nakłada się je na umyte i osuszone ręcznikiem włosy).


Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem suszarki do włosów, to udzielę Ci wskazówki – jednym z podstawowych kryteriów, którymi będziesz się kierować powinna być funkcja suszenia letnim lub nawet chłodnym powietrzem.


Teraz napiszę o błędzie, który często popełniamy (nie tylko my, ale i fryzjerki na włosach swoich klientek). Jest nim suszenie włosów w sposób, który otwiera łuski włosa (tak zwane suszenie pod włos). Na pewno nie raz suszyłaś włosy tak, aby były jak najbardziej puszyste i uniesione u nasady – to znaczy z głową pochyloną do dołu – nie rób tak więcej! Bardzo traci na tym zdrowie i wygląd Twoich włosów.


Wyżej wymienione porady są jedynymi, które mogą nieco oszczędzić fryzury 2011 roku – to znaczy ich wygląd. Jedynym pocieszeniem dla nas jest fakt, że zima nie trwa wiecznie i w pozostałych dziewięciu miesiącach roku nasze fryzury mogą wyglądać zdrowo, czyli tak jak chcemy.


---

Dbajcie o włosy, im też jest zimno.


Autorem artykułu jest Artur Arturo


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Masaż sposobem na ból.


Coraz częściej skarżymy się na bóle mięśniowo-szkieletowe, których leczenie kojarzy się z uciążliwą rehabilitacją. Jednak nie każde panaceum na ból musi być nieprzyjemne. Dobrym przykładem jest masaż.

Zdrowy dotyk
Władysław Fedejko, specjalista w zakresie urządzeń do masażu i relaksacji HoMedics: – Kojący dotyk masażu to nie tylko przyjemność. Jest to przede wszystkim doskonałe narzędziee w walce z dolegliwościami spowodowanymi napięciem mięśniowym i stresem. Te słowa potwierdzają badania amerykańskich naukowców z Uniwersytetu w Waszyngtonie. W badaniach z 2003 roku udowodniono, że masaż jest jedną z najskuteczniejszych, niekonwencjonalnych technik w leczenia bólów, szczególnie okolic pleców.


Relaks w dowolnym stylu


Masaż ma na celu zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego,i uzyskanie pełnego odprężenia – informuje Piotr Sikorski, specjalista z dziedziny masażu, chiropraktyk. Masaż relaksacyjny działa pozytywnie na układ nerwowy, likwidując negatywne skutki stresu oraz pobudza układ limfatyczny, oczyszczając organizm z toksyn. Przede wszystkim jednak pozytywnie wpływa na psychikę oraz równowagę energetyczną organizmu. Możemy wykonać go w gabinecie odnowy biologicznej, korzystając z usług specjalisty lub cieszyć się nim w domowym zaciszu, używając wysokiej jakości urządzeń masujących typu masażery i maty – dodaje Władysław Fedejko. Jest wiele technik i rodzajów masażu relaksacyjnego, warto więc przyjrzeć się ich działaniom by móc wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.


Masaż klasyczny


zwany także masażem szwedzkim, to najpopularniejsza forma masażu. Przede wszystkim usuwa dokuczliwe napięcia mięśni. Regularne stosowanie polepsza samopoczucie, zwiększa przepływ tlenu we krwi oraz wyraźnie zmniejsza odczuwane napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Można wykonać go również samemu, używając specjalnej maty masującej (model QRM). Ten rodzaj masażu przeznaczony jest dla osób trwale przemęczonych, które odczuwają bóle mięśniowe oraz cierpią np. na bezsenność.


Masaż Shiatsu


czyli japońska sztuka ucisku. Pobudza i reguluje naturalną, wewnętrzną energię organizmu, oczyszczając go z niepotrzebnych toksyn i złogów. Zapewnia to sprawność całego organizmu i zwiększa odporność na choroby. Przede wszystkim jednak skutecznie poprawia naszą kondycję psychiczną, dlatego przeznaczony jest dla osób żyjących w stałym napięciu i zestresowanych. Aby skorzystać z dobrodziejstw tego masażu w domowym zaciszu można zakupić masażer Shiatsu (np. HoMedics) lub odwiedzić gabinet licencjonowanego fizjoterapeuty.


Masaż gorącymi kamieniami


łączy w sobie pozytywne działanie m.in. akupresury, termoterapii i masażu klasycznego. Wykonuje się go przy pomocy rozgrzanych, bazaltowych kamieni. Można je zakupić w specjalistycznych sklepach, jednak by dobrze wykorzystać ich właściwości trzeba przejść odpowiedni instruktaż. Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami ma podobne działanie jak kąpiel termalna, uspokaja i odpręża. Przeznaczony jest dla osób zmęczonych i osłabionych, gdyż przyspiesza procesy wypoczynkowe.


Tajski masaż


nie przypomina w niczym tradycyjnych masaży klasycznych, ponieważ masowana osoba przyjmuje w trakcie zabiegu wiele różnych pozycji właściwych dla jogi. Z tego względu ta technika nazywana jest "jogą dla leniwych” i powinna być wykonywana z instruktorem. Rozciągane mięśnie rozluźniają się, poprawia się sprawność ruchowa i odblokowuje się przepływ energii w organizmie. Zalecany jest dla ludzi z zaburzeniami funkcji stawów. Dla uzyskania najkorzystniejszego efektu masaż bywa łączony z leczniczymi metodami terapeutycznymi.


Masaż relaksacyjny w skuteczny i sprawdzony sposób na eliminacje szkodliwych złogów w organizmie, który przyczynia się do poprawy kondycji i witalności organizmu. Regularnie stosowany pomaga zachować zdrowie i dobre samopoczucie na długi czas.


Autorem artykułu jest Agnieszka Wołowiec




Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

piątek, 21 stycznia 2011

Przekąski przed ćwiczeniami i po treningu.

To co jesz ma ogromne znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowia, wyglądu czy samopoczucia, ale także wpływa na twoją wydolność, siłę i wytrzymałość podczas treningu. Dlatego przy wysiłku fizycznym bardzo ważna jest zbilansowana dieta. Co więc jeść przed i po ćwiczeniach? Rad udzielają specjaliści z Kliniki diety Medlinea.

trening



Pory posiłków przed ćwiczeniami



Optymalna pora na jedzenie przed ćwiczeniami to między 2 a 4 godziny przed treningiem, gdyż jest to najlepszy czas na strawienie pokarmu. Jednak przestrzeganie pór posiłków jest zależne od planu dnia i godzin, w których się trenuje. Stwierdzono, że wydolność podczas ćwiczeń trwających 35-40 minut, o intensywności od umiarkowanej do wysokiej, poprawia się po zjedzeniu niskotłuszczowego posiłku o umiarkowanie wysokiej zawartości węglowodanów.



Testowani ochotnicy byli w stanie biec znacznie dłużej niż ci, którzy zjedli posiłek więcej niż 4 godziny przed testem. Jeśli pozostawisz zbyt długi odstęp pomiędzy posiłkiem i treningiem, grozi ci hiperglikemia (zbyt niski poziom glukozy we krwi), która na pewno obniży twoją wydolność.



Produkty zalecane przed ćwiczeniami



Zdaniem Elżbiety Trojanowskiej, właścicielki Kliniki Diety Medlinea i specjalistki ds. żywienia: „Najlepsze przed treningiem są produkty o niskim indeksie glikemicznym. Dostarczają one bowiem trwałej energii na cały czas ćwiczeń. Sportowcy spalają więcej tłuszczów podczas ćwiczeń, jeśli wcześniej zjedli posiłek o niskim indeksie glikemicznym. Może nim być, np.: płatki z otrębami lub owoce i mleko. To lepsze niż spożycie posiłku o wysokim indeksie glikemicznym – płatków kukurydzianych, białego pieczywa, dżemu i napoju sportowego.” Przed ćwiczeniami pamiętaj więc o produktach o niskim indeksie glikemicznym, które powoli będą uwalniały się do krwi.



Przykładowe posiłki przed ćwiczeniami



- kanapka/bułka/bajgle/tortilla z kurczakiem lub rybą, serem, jajkiem albo masłem orzechowym i sałatką,


- ziemniaki w mundurku z fasolką, serem, tuńczykiem, sałatką colesław albo kurczakiem


- spaghetti z sosem pomidorowym, serem i warzywami


- kurczak z ryżem i sałatką


- ryby i placki ziemniaczane



Pamiętaj aby spożywać je między 2-ma a 4-ma godzinami przed treningiem.


meczyzna



Jednak gdy nie masz 2 godzin czasu, a chciałbyś ćwiczyć rano, najlepiej zjeść wtedy coś naprawdę lekkiego, np.:


- koktajl mleczny,


- jogurt,


- lub po prostu wypić rozcieńczony sok owocowy.



Po ćwiczeniach



Odbudowa glikogenu zajmuje średnio 20 godzin i zależy od stopnia wyczerpania jego zapasów, zasięgu uszkodzeń mięśniowych oraz ilości, typu i pory spożycia węglowodanów.


Długość czasu potrzebna na odbudowanie sił i zapasów glikogenu zależy od wielu czynników m.in. od:



stopnia zmniejszenia zapasów glikogenu po ćwiczeniach. Im intensywniejsze ćwiczenia tym więcej zużywasz glikogenu. Po długich i wyczerpujących ćwiczeniach np. po maratonie regeneracja może trwać nawet tydzień.uszkodzeń mięśniowych. Pewne rodzaje aktywności, wśród których znajdują się np. ćwiczenia siłowe mogą spowodować uszkodzenia włókien mięśniowych. Uszkodzenia mieśni z kolei opóźniają gromadzenie glikogenu, toteż całkowite jego uzupełnienie może zająć aż 7-10 dni.ilości węglowodanów i pory posiłków. Ilość węglowodanów jest dostosowana indywidualnie, a utracone węglowodany najlepiej uzupełnić możliwie jak najszybciej po ćwiczeniach, gdyż właśnie wtedy glikogen gromadzi się w najszybszym tempie. Podczas pierwszych 2 godzin regeneracja jest najszybsza – w przybliżeniu 150% czyli 1,5 raza szybsza, niż wynosi normalne tempo. wytrenowania i poziomu kondycji. Wydajność w uzupełnieniu glikogenu poprawia się automatycznie wraz z nabywanym doświadczeniem sportowym i podnoszonym stopniem kondycji. Dlatego spożywając tę samą ilość węglowodanów, początkujący sportowiec potrzebuje więcej czasu niż doświadczony.



Ile węglowodanów?



Należy dostarczyć 1g węglowodanów na kilogram masy ciała w pierwszych 2 godzinach po ćwiczeniach. Dlatego jeśli nawet skończy się trening późno wieczorem nie należy kłaść się spać z pustym żołądkiem. Powinno się najpierw rozpocząć proces regeneracji – czyli uzupełniania glikogenu” – radzą specjaliści z Kliniki Diety Medlinea.




koktajl



Produkty zalecane po ćwiczeniach



Jeśli trenujesz intensywnie codziennie lub nawet dwa razy dziennie, pamiętaj o spożywaniu produktów o wysokim IG w pierwszych 2 godzinach po ćwiczeniach. Jeżeli trenujesz niezbyt intensywnie, raz dziennie lub rzadziej, wybieraj produkty o niskim IG, gdyż zwiększają one wytrzymałość i wydolność podczas następnych treningów.



Udowodniono, że najlepiej jest łączyć białka z węglowodanami i to jest najskuteczniejsza metoda w procesie odbudowy glikogenu. Połączenie białek i węglowodanów sprzyja uwalnianiu się insuliny, która pobudza odnowę glikogenu mięśniowego. Zestawienie to, pobudza także transport aminokwasów do komórek mięśniowych, czyli intensyfikuje syntezę białek.



Przykładowe przekąski po ćwiczeniach



Powinny zostać zjedzone w ciągu 2 godzin po ćwiczeniach:


- 1-2 porcje świeżych owoców z mlekiem,


- koktajl owocowy,


- kanapka z serem białym i dżemem,


- kilka ciastek ryżowych z dżemem albo masłem orzechowym i twarożkiem.



W przypadku ćwiczeń o umiarkowanej wysokiej intensywności trwającej dłużej niż 60 minut picie napojów sportowych z węglowodanami w ilości 30-60 g może pomóc w wydłużeniu


utrzymania intensywności ćwiczeń i opóźnić zmęczenie.



Codzienna dieta



Najlepiej by codziennie wybierać produkty o niskim IG obejmujące 4-6 małych posiłków. Sprzyja to skutecznej odbudowie glikogenu mięśniowego, a także zwiększa sytość i kontrolę apetytu oraz ułatwia osiągnięcie prawidłowej wagi.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Sen korzystnie wpływa na Twoje piękno!



Jakie znaczenie dla naszego życia i urody ma sen? Panie często wydają fortunę na kosmetyki poprawiające ich wygląd, ale tak naprawdę najlepszym sposobem na utrzymanie witalności i zdrowia jest głęboki sen

Człowiek spędza trzecią część swojego życia pogrążony we śnie. I tak być powinno. Bez względu na to, czy uwielbiamy spać, czy uważamy, że sen to strata czasu albo wręcz się go obawiamy - potrzebujemy go, jest po prostu niezbędny. Na dodatek jest to najtańszy sposób na pielęgnację urody. Człowiek, jak każda istota żywa, żyje na przemian w fazie snu i czuwania, aktywności i spokoju. Dobroczynne działanie snu polega na zdolności do odbudowy sprawności wszystkich narządów człowieka. Jedynie podczas snu organizm jest w stanie przetworzyć białko, którego dostarczamy z pożywieniem. A tego właśnie potrzebujemy do życia. Im lepiej i głębiej śpimy, tym intensywniej przebiega ten proces. Oto cała tajemnica snu, jako sposobu na poprawienie urody.


Poniżej przedstawiam 7 zasad zdrowego snu:


1. Wieczorem w miarę wcześnie zjedz lekko strawną kolację, aby zbytnio nie obciążać przewodu pokarmowego przed snem.


2. Późnym wieczorem nie pij alkoholu: zasypia się po nim wprawdzie bez kłopotu, ale nie jest to regenerujący sen, którego potrzebuje organizm.


3. Uspokajająco i nasennie działa herbata z melisy, dziurawca lub szklanka gorącego mleka z miodem.


4. Pomaga również gimnastyka odprężająca albo następujące ćwiczenie: naciskaj czubkiem języka dolne siekacze dokładnie w miejscu wyrastania z dziąseł. Tam właśnie znajduje się ważny punkt relaksacyjny.


5. W sypialni nie powinno być ani za ciepło, ani za chłodno. Najlepsza jest temperatura od 16 do 18 stopni C.


6. Dorosłym wystarczy zwykle od siedmiu do dziewięciu godzin snu. Jest to subiektywne odczucie: jedni potrzebują więcej godzin snu, drudzy natomiast mniej.


7. Każdy ma swój rytuał układania się do snu. Tuż przed położeniem się do łóżka powinnaś myśleć o tym, że zaraz będziesz spać i spróbuj wprowadzić się w odpowiedni nastrój. Pochodź po mieszkaniu, pomyśl o czymś miłym, wyszczotkuj włosy lub posłuchaj muzyki. Zrób to, co naprawdę Cię zrelaksuje.


---

http://patii-mykobiety.blogspot.com



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Implanty - klika słów o implantach i ludziach je stosujących


Nie ma nic milszego niż ładny uśmiech osób , którymi się otaczamy. Dzisiejsza stomatologia daje rozległa gamę szans leczenia ubytków.

Nie ma nic milszego niż ładny uśmiech osób , którymi się otaczamy. Dzisiejsza stomatologia daje rozległa gamę szans leczenia ubytków. Ze względu na coraz gwałtowniejszy progres stomatologii dentystycznej we wszystkich miastach Polski, zwłaszcza w Gdańsku, pomału rezygnuje się z protetyki. Dużo osób nie korzysta z owego kanonu usług uzupełniania ubytków. A czas to przekształcić, gdyż uroda jest współcześnie bardzo ważna i należy o nią dbać. Warto przejrzeć oferty stomatologów i implantologów, którzy oferują implanty. Wystarczy wejść do katalogu firm z danego regionu i wpisać np. implanty gdańsk.


Kandydaci do leczenia implantologicznego to osoby z brakami w zębach.


Można wymienić wiele nieszczęśliwych wypadków , w których się je traci. Wielokroć dzieje się tak w następstwie wypadków samochodowych, wypadków w pracy, po napaściach z pobiciem, felernych upadkach na śliskiej drodze . Poza mechanicznymi uszkodzeniami zęby można stracić także w chorobach jamy ustnej a także uzębienia np. nowotworach. Implanty stomatologiczne dają szansę na uzupełnienie tych ubytków . Dzięki nim można nabyć pewność siebie i aparycję . Sztuczna szczęka dzięki temu przestaje być popularna.
Poza estetyczną różnicą między implantami stomatologicznymi a protetycznym wypełnieniem, warto wskazać na ich trwałość . W dzisiejszych czasach implanty stomatologiczne powstają z tytanu, złota lub szkła ceramicznego. Produkty te dają gwarancję jakości , która przekłada się na satysfakcję pacjentów.



Istnieje kilka przeciwwskazań , których pacjenci powinni być świadomi , przed podjęciem leczenia implantologicznego. Przede wszystkim jest zakaz wszczepiania implantów u osób mających mniej niż 16 lat, gdyż rozwój ich kości nie został jeszcze ostatecznie zakończony. Kolejnym przeciwwskazaniem są określone choroby, np. cukrzyca, nadciśnienie , osteoporoza, nowotwory, AIDS.


Ogólny niewystarczający stan zdrowia pacjenta również wyklucza go z możliwości wszczepienia implantu. W wielu miastach Polski, a zwłaszcza w Gdańsku, głośno mówi się o alergiach oraz nałogach narkotykowych, tytoniowych i alkoholowych, które są w obrębie ryzyka. Należy więc wcześniej przetestować swoją podatność na alergeny i zaprzestać korzystania z niebezpiecznych używek , zanim podejmie się decyzję o zabiegu wszczepiania implantów.


Zanim zdecydujemy się na zabieg wszczepienia implantów dentystycznych w Gdańsku, trzeba zlokalizować wszystkie kliniki i gabinety stomatologiczne w sąsiedztwie. Tylko wykwalifikowani specjaliści mogą bezinwazyjnie przeprowadzić zabiegi wszczepiania implantów. Ich kwalifikacje gwarantują pozytywne rezultaty takiego zabiegu oraz kompleksową kontrolę już po nim.


---

więcej o implantach przeczytasz również w serwisie: http://implanty-stomatologiczne.net.pl/



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 18 stycznia 2011

Stres, stres, stres... co można zrobić?

Któż z nas nie znalazł się w sytuacji stresowej. Wiadomo, że każdy jest inny, jednych podziwiamy za kamienną twarz, bo nie okazują swojego zdenerwowania, inni natomiast może nas denerwują, gdy gonią wokoło opowiadając o tym jak im bije serce, albo pocą się dłonie. Ale na pewno każdy człowiek ma w głowie jakąś swoją definicję stresu - kojarzy mu się z tym pojęciem konkretne sytuacja, bądź emocje czy dolegliwości.

Ale czy można coś ze stresem zrobić? Zlikwidować się go nie da, zresztą byłoby to niezdrowe, ale da się go zniwelować. Tak naprawdę każdy z nas sam najlepiej wie, jak sobie poradzić ze "swoim stresem", trudno innemu człowiekowi zaoferować coś sensownego, co mu pomoże i odpręży tak, jak on tego oczekuje.Istnieje jednak kilka strategii, które powstały w wyniku różnych badań i analiz, oto i one:


  • aktywność (po prostu działanie, krok po kroku),
  • planowanie(sporządzenie dokładnego planu konkretnego działania),
  • koncentracja na problemie(odrzucenie innych spraw na bok),
  • powstrzymywanie się(czekanie na moment, który może nam się wydać bardziej odpowiedni)
  • poszukiwanie wsparcia informacyjnego(rozmowa z kimś w celu zdobycia większej ilości informacji),
  • wsparcie emocjonalne(zwierzenie się ze swoich emocji),
  • pozytywne przewartościowanie i rozwój(wyciąganie wniosków i zmiana na lepsze),
  • akceptacja(pogodzenie się z panującym stanem rzeczy),
  • zwrot ku religii(jeśli wierzymy w jakąkolwiek siłę wyższą może nam to pomóc),
  • rozładowanie emocji(to, co w nas siedzi musi znaleźć upust),
  • zaprzeczanie(zachowujemy się tak, jakby to się nie zdarzyło),
  • ograniczenie zaangażowania(przestaje nam na czymś zależeć, dajemy sobie spokój),
  • oderwanie się od myślenia o problemie(przeniesienie się na moment w świat fantazji)

Najskuteczniejsza będzie dla każdego ta strategia, która sprawi, że będziemy się czuć odprężenie, wyciszenie i lepszą kondycję fizyczną. Dobrze jest mieć w zanadrzu kilka strategii, na przykład wiemy, że możemy coś samodzielnie zaplanować, ale też mamy świadomość, że w każdej chwili możemy się z kimś spotkać i uzyskać od niego wsparcie.


Na koniec przedstawię coś, co zostało określone mianem PROGRAMU REDUKOWANIA STRESU. Są to 4 kroki, których opanowanie może przyczynić się do zwiększenia naszej świadomości w sytuacjach stresowych.


Krok 1: naucz się rozpoznawania, że jesteś w stresie. Kiedy czujesz narastające napięcie, powiedz w pewnym momencie stop i przejmij kontrolę nad wydarzeniami, nie ulegaj automatycznym odruchom.

Krok 2: przejmij kontrolę nad napięciem w ciele. We głęboki, spokojny oddech, możesz policzyć do dziesięciu.

Krok 3: zyskaj trochę czasu zanim zareagujesz. Skoncentruj się na dwóch sprawach: uspokojeniu organizmu przez głębokie oddechy oraz na kontroli umysłu, która umożliwi świadome spojrzenie na sprawę.

Krok 4: wybierz najlepszą dostępną strategię. Nie poddawaj się emocjom, pozorna porażka może się okazać drogą do sukcesu. Trzeba się nauczyć przemieniać problem w okazję.


Teraz, po oswojeniu się z tego typu wiedzą nie pozostaje nic innego, jak wziąć się w garść i spokojnym krokiem ruszyć naprzód :)

http://namiastkapsychologii.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl

Schudnąć zimą

Mijają święta, nadchodzi czas na karnawał. Zamiast cieszyć się możliwością zabawy i wyszukanymi kreacjami, okazuje się, że nie możemy wcisnąć się w wymarzoną sukienkę.

Oczywiście możemy się tym nie przejmować i... schudnąć w tańcu, by zabłysnąć nową kreacją pod koniec karnawałowych szaleństw. Możemy jednak sprytnie oszukać zimowy pęd do tycia. Jak to zrobić, by problem zimowego przybierania na wadze nas nie dotyczył? By, zrzucając zimowe ciuchy, można było bez zakłopotania od razu wskoczyć w bikini?



Dlaczego zimą tyjemy?


Większe zapotrzebowanie na energię zimą - czyli spożywanie wysokokalorycznych pokarmów w sporej ilości, brak ruchu, no i... świąteczne obżarstwo to główne przyczyny zimowego przybierania na wadze. Najczęściej nie panujemy nad tymi trzema zjawiskami, tłumacząc się wynikającymi z braku światła dziennego i ciepła, zimową chandrą lub ospałością. To nasi wrogowie! Nauczmy się, jak walczyć z podstępną zimą, by nie dała nam w kość, sprawiając, że wiosna zastanie nas? przy kości.


Czy zimą musimy jeść tłusto i obficie?


Kiedy jest zimno, nasz organizm domaga się więcej jedzenia, a przynajmniej większej ilości kalorii. Dlatego sięgamy po produkty, na które w lecie mamy mniejszą ochotę, bądź wcale o nich nie myślimy. Należą do nich tłuste mięsa, potrawy smażone, nie mówiąc już o świątecznych przysmakach typu bigos.


Jemy, bo jest nam zimno - nasz organizm domaga się większej ilości kalorii z pożywienia, aby wyrównać straty ciepła, jakie ponosi nasze ciało, by zimowy chłód nie dał nam w kość. Nie oznacza to jednak, że mamy jeść bezmyślnie. Prawidłowa dieta nie tylko sprawi, że będzie nam ciepło, ale i zapobiegnie przeziębieniom - pomoże nam także utrzymać linię.

Jedzmy często, zaczynając od rana - przede wszystkim nabiał, zawierający duże ilości wapnia, który nie tylko wzmacnia kości, ale i daje uczucie sytości. Doskonale przyswajalny wapń oraz wiele innych niezbędnych składników mineralnych znajduje się w substancji Aquamin(R), który znajdziemy wyłącznie w produktach suplementacyjnych firmy Milkoshake(TM) (http://www.milkoshake.pl/). Zimą zaprzyjaźnijmy się ze strączkowcami i pełnoziarnistym pieczywem - ten rodzaj węglowodanów da nam dużo energii, a także żelaza, które zimą ochroni nas przed anemią. Strączkowce oraz ryby czy orzechy dostarczą nam magnezu, który nie tylko przyspiesza metabolizm, ale i wspomaga pracę mózgu.

Warzywa zimą nie są niestety ani tak smaczne, ani tanie, jak podczas reszty roku. Nie możemy jednak o nich zapominać, ponieważ to właśnie one stanowią główne źródło witamin chroniących zimą nasz organizm przed przeziębieniami, osłabieniem i innymi dolegliwościami. Szczególną uwagę zwróćmy na spożywanie:

  • papryki, szpinaku, pomidorów, brokułów czy kalafiora, które bogate są w zwiększającą odporność witaminę C. Witamina ta pomaga także w przyswajaniu żelaza.
  • Pomidory są także źródłem witaminy A, chroniącej nasze drogi oddechowe przez wniknięciem w nie zarazków.
  • Przemianę węglowodanów wspomoże witamina B, którą znajdziemy w strączkowcach i orzechach.
  • Ponieważ zimą szczególnie ważne jest dostarczenie organizmowi wapnia, zadbajmy o odpowiedni poziom witaminy D w organizmie - pomoże ona w jego przyswajaniu. Witaminę D znajdziemy szczególnie w rybach, tranie czy jajkach.
  • Jajka, jak również marchew, oleje roślinne, mleko czy zielone warzywa dostarczą nam kolejnej witaminy - witaminy E, dzięki której wzmocnimy naczynia krwionośne, mięśnie i skórę.

Co ze sportem w zimie?


Brak lub ograniczenie ruchu fizycznego to kolejna przyczyna zimowej ospałości, a także przybierania na wadze. To jasne, że spędzając większość czasu w pomieszczeniach - i to sztucznie ogrzewanych - poruszamy się mało, nie spalamy nagromadzonej dzięki jedzeniu energii, a na dodatek? przesuszamy skórę.

Brak ruchu niekorzystnie wpływa także na nasze samopoczucie - jesteśmy bardziej skłonni do apatii i tak zwanego nic-nierobienia. Tymczasem nie trzeba spędzać weekendów na nartach czy desce, aby intensywnie cieszyć się zimą. Samo przebywanie na zimnym powietrzu (pamiętajmy o ciepłym ubraniu i kosmetykach ochronnych!), ulepienie bałwana, czy chwila bitwy na śnieżki to zdrowy ruch!

Dla amatorów miejskich sportów zimowych także się coś znajdzie ? korzystajmy z lodowisk i pamiętajmy, że zjeżdżanie na sankach nie jest zarezerwowane dla dzieci! Amatorzy biegania czy jazdy na rowerze śmiało mogą nazwać swoje ulubione sporty całorocznymi - pamiętając (znów!) o odpowiednim ubiorze i - w przypadku roweru ? konserwacji sprzętu i przystosowaniu go do zimowych warunków.


Uprawiając sporty w zimie nie tylko ćwiczymy kondycję, ale podnosimy odporność organizmu na infekcje, uczymy się z nimi walczyć i zapobiegamy zanikowi i zwiotczeniu mięśni.


Zimowa dieta a suplementacja


I ruch, i odpowiednia dieta zapewnią nam piękną sylwetkę przez cały rok. Niektóre z nas pewnie obawiają się, że przy zimowej diecie ciężko jest utrzymać wagę. Być może też, że większym problemem niż latem może być stosowanie suplementów diety, dzięki którym dostarczamy organizmowi optymalną dawkę niezbędnych składników.

Dzisiejsze suplementy diety opracowane są w taki sposób, aby nawet zimą i przy wzmożonym wysiłku fizycznym dostarczać odpowiednią ilość energii. Co więcej, stosując Milkoshake(R) Diet, który jest produktem przeznaczonym właśnie dla aktywnych fizycznie kobiet, wzmacniamy układ kostny o niezbędną ilość łatwoprzyswajalnego wapnia. Stosując taki suplement diety, nawet zimą chronimy nasz organizm przed osłabieniem i ryzykiem złamań. Zawarty w Milkoshake(R) Diet Aquamin(R) odbudowuje kości, a reszta składników preparatu wzmacnia układ pokarmowy, nerwowy oraz dodaje sił i przyspiesza spalanie tłuszczu.

Jeśli chcemy schudnąć zimą zdrowo i trwale, warto zaopatrzyć się w preparat Milkoshake(R) Diet oraz uprawiać swój ulubiony sport - wówczas żadne bikini nie będzie nam straszne.

Zimą pomyślmy zatem o zdrowej i nietuczącej diecie, ćwiczeniach fizycznych i suplementacji, która zapewni nam zdrowy i trwały efekt naszych wysiłków mających na celu utrzymanie lub osiągnięcie pięknej linii. Taka praca z pewnością zaowocuje nie tylko smukłą sylwetką, ale i wspaniałym samopoczuciem i energią nawet, gdy za oknem śnieg i deszcz. Zatem - nie dajmy się zimie!



Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl

Kosmetyczka na ferie zimowe

Pakując się na weekendowy wypad w góry, czy wyjazd z dziećmi na ferie zimowe zależy nam, żeby o niczym nie zapomnieć. Kosmetyczki wkładamy do walizki zazwyczaj na ostatnią chwilę. Zgarniamy do nich wszystko, co mamy pod ręką. Co właściwie powinnyśmy spakować? Zdecydujmy, które kosmetyki będą nam potrzebne, a które możemy zostawić w domu.

Higieniczny niezbędnik

Nad wyborem kosmetyków myjących nie zastanawiamy się długo. Po prostu wchodzimy do łazienki i zabieramy z niej wszystko, czego używamy na co dzień. Część z nich pakujemy jeszcze rano, tuż przed wyjazdem. Nic dziwnego, że zapominamy o podstawowych rzeczach. Ile razy zdarzyło Ci się nie zabrać żelu do twarzy, albo szczoteczki do zębów? Warto więc zastanowić się wcześniej, które kosmetyki spakujemy, najwygodniej spisać je na kartce. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup nowych produktów, specjalnie na wyjazd. Podczas zimowego urlopu prawdopodobnie nie będziesz mieć możliwości lub czasu na długie relaksujące kąpiele. Kup więc żel pod prysznic z aromaterapią. Zimą sprawdzają się słodkie zapachy czekolady, migdałów, czy kokosów, ale możesz też zdecydować się na soczystą śliwkę lub delikatniejszą brzoskwinię. Ważne, żeby zapach odpowiadał twoim upodobaniom. Po aktywnym dniu, kilka minut pod prysznicem stanie się chwilą regenerującej przyjemności, odświeżającego odprężenia. Wybierz szampon, który będzie zapobiegał elektryzowaniu się włosów. Dzięki temu wyjdziesz naprzeciw problemom, które pojawiają się przy noszeniu czapki. Zdecyduj się na bezzapachowy antyperspirant, będziesz czuła się swobodnie w każdej sytuacji.

Zimowa ochrona

Po skompletowaniu kosmetyków do codziennej higieny, zwróć uwagę na konieczną o tej porze roku ochronę skóry. Jest ona przecież narażona na wiele negatywnych czynników: silne mrozy, suche powietrze, częste zmiany temperatur wynikające ze zmiany warunków przy wychodzeniu z pomieszczeń na zewnątrz. Dobór kremu do twarzy staje się więc nie lada wyzwaniem. - Krem odpowiedni na zimę powinien przede wszystkim głęboko nawilżać i zapobiegać zbyt szybkiej utracie wody przez skórę. Pozwalają na to takie składniki jak kwas hialuronowy oraz ceramidy, które tworzą na naskórku warstwę ochronną, tzw. film - mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z Nantes.pl. - Taki kosmetyk nie musi mieć wcale ciężkiej, tłustej konsystencji - dodaje Róża Nowakowska. Podobnymi zasadami powinnyśmy się kierować wybierając balsam, czy mleczko do ciała. Przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę na jego właściwości nawilżające i ochronne. Natomiast jeśli twoja skóra jest wrażliwa, zdecyduj się na kosmetyk zapobiegający pękającym naczynkom. Zimą jesteśmy bardziej podatne na tego typu problemy. Szczególną ochroną należy otoczyć dłonie i usta, dlatego w naszej kosmetyczce koniecznie musi znaleźć się balsam do ust oraz krem do rąk. Nie zapomnij o dodatkowym produkcie- kremie z wysokim filtrem chroniącym przed promieniowaniem UVA i UVB. Słońce na stoku jest tak samo groźne, jak latem na plaży.

Ostrożnie z kolorami

Na koniec zastanów się nad wyborem kolorowych kosmetyków. - Postaw na modny makijaż "no make-up", podkreślający naturalność- radzi Patrycja Rafalska, stylistka. - Możesz mieć pewność, że będziesz dobrze wyglądać zarówno na górskiej wycieczce, jak i spotkaniu z nowymi znajomymi - dodaje. Zazwyczaj zabierasz ze sobą cały kuferek pełny kosmetyków, bo nie wiadomo, co się może przydać? Tym razem weź ze sobą tylko jeden tusz do rzęs, niewielką paletę cieni do powiek o delikatnych, naturalnych barwach, jedną lub dwie barwne pomadki. Jeśli planujesz spędzać wieczory w klubach, już wcześniej zaplanuj imprezowy makijaż, dobierając go do kreacji. Weź tylko to, co niezbędne.

Minimalizuj

Ogranicz jak możesz ilość zabieranych kosmetyków. Skup się na podstawowej pielęgnacji i ochronie, zrezygnuj z tego, czego podczas całego wyjazdu użyjesz raz albo wcale. Weź po jednym kosmetyku każdego rodzaju - jeden krem, jeden balsam, itd. Zrezygnuj z zabierania peelingów czy maseczek. Na domowe spa czy zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym możesz zdecydować się tuż przed wyjazdem. Wybieraj małe opakowania - zaoszczędzisz tak cenne przy pakowaniu miejsce w walizce. Jeśli wyjeżdżasz na kilka dni, możesz zaopatrzyć się w miniprodukty.

Nie zapomnij

Przed zapięciem spakowanej już torby, sprawdź jeszcze raz czy wzięłaś szczotkę do zębów, mleczko do demakijażu, płatki kosmetyczne, kosmetyki do depilacji, lusterko. O tych drobiazgach zapominamy najczęściej. Jeśli i one są już przygotowane, możesz być spokojna i ruszać w drogę.


Dostępne są na przykład niewielkie szampony i żele pod prysznic Joanny o owocowych zapachach, z kolei sklep Nantes oferuje zestaw aż pięciu mini kosmetyków pielęgnacyjnych za 15 złotych. Teraz w drogeriach niemal każdy kosmetyk można kupić w wersji podróżnej.

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl

Eliksir młodości

Jak zdobyć eliksir młodości?

Wraz z upływem czasu to organizm ludzki coraz bardziej się starzeje. Proces starzenia uznajemy za naturalny i nieuchronny i przez to godzimy się ze wszystkimi zmianami organizmu. Wejściem w okres starości jest dla panów andropauza, a dla pań przekwitanie.

Już znacznie wcześniej wiele osób odczuwa dolegliwości związane z osłabieniem odporności immunologicznej i obniżeniem kondycji fizycznej. Na początku zazwyczaj pojawia się otyłość i podwyższony poziom cholesterolu. Potem każdego dnia rozwija się spektrum przypadłości, które dadzą się opisać, zdiagnozować i nazwać. Wystarczy w tym celu odwiedzić lekarza.

Prawie każdy 50 latek dysponuje w swoim zestawie takimi chorobami jak arytmia serca, osłabienie wątroby, uczulenie i do równego rachunku wrzody albo hemoroidy. Potem drogi kobiet i mężczyzn w zasadzie się rozchodzą. Andropauza niesie ze sobą przerost gruczołu krokowego i takie choroby jak nadciśnienie, podagra, łysienie, żylaki i reumatyzm. Klimakterium natomiast przynosi nadwagę, chwiejność usposobienia i osłabienie psychiczne z gatunku depresji. Wśród najczęstszych schorzeń kobiet w okresie klimakterium wymienić należy takie jak osteoporoza, choroby przyzębia, miażdżyca i pogorszenie wzroku. Mamy jednak i punkty wspólne dla mężczyzn i kobiet, a na pierwszym miejscu spisu niezmiennie znajduje się starzenie się skóry, czyli zmarszczki, przebarwienia, przesuszenie skóry. Nie można się wobec tego dziwić, że nie znajdziemy na świecie człowieka, który czekałby na starzenie. Czas w rzeczy samej leci bez opamiętania. Nie znaczy to broń Boże, że każdy człowiek musi skosztować tego samego. Wprawdzie niemal wszyscy dobrze wiemy i powtarzamy z przekonaniem że nie istnieje eliksir młodości, ale ja z przekonaniem twierdzę, że jesteśmy w gigantycznym błędzie i płacimy naprawdę wysoką cenę za swoją niewiedzę.


Eliksir młodości każdy z nas ma w zasięgu ręki. Tak. Starzenie organizmu zasadniczo wzmaga kilka czynników. Zacznijmy od najistotniejszego, czyli nadmierne zakwaszenie organizmu. Organizm ludzki może sprawnie pracować wyłącznie wówczas, gdy płyny ustrojowe mają odczyn alkaliczny. Niezdrowy tryb życia, dieta i stres prowadzą do przesadnego zakwaszenia organizmu. Ciało nie potrafi na bieżąco neutralizować kwaśnych zanieczyszczeń i stara się je upchnąć gdzie tylko może, a więc w kościach i stawach (podagra) i komórkach tłuszczowych (otyłość). Pozostałości kwasowe rujnują układ krążenia, oczy, serce i układ nerwowy. Skóra starzeje się w szybkim tempie. Nadmierne zakwaszenie organizmu to jednak nie jedyna przyczyna. Istnieją jeszcze inne związki toksyczne, które w zbyt dużych ilościach dostarczamy do organizmu. Metamorfozy ewolucyjne zajmują całe wieki i dziesiątki pokoleń. Nasz organizm nie jest w stanie uznać, nawet gdyby oglądał spoty reklamowe od rana do wieczora, że te sproszkowane substancje chemiczne udające zupy, chemiczne mieszaniny pełne konserwantów z domieszką mięsa , albo pasteryzowane rośliny są przydatnym jedzeniem. Skoro nasze ciało nie może spożytkować tych sztucznych rarytasów jako pożywienia, umiera z głodu, a więc starzeje się z powodu niedoboru substancji odżywczych budujących żywe ciało.


Co w takim razie można zrobić? Gdzie ten rzekomy eliksir?


Zacznijmy od zakwaszenia. Tutaj odpowiedź jest prosta: kwas neutralizuje zasada, w związku z tym potrzebujemy jak najwięcej związków o o pH zasadowym jak np. surowe rośliny albo - alkaliczna woda. Tak. Są w sprzedaży filtry do wody wytwarzające alkaliczną wodę. Alkaliczna woda jest najbardziej zbliżona do płynów ustrojowych i przez to działa prawdziwe cuda. Nawet agnostykom i sceptykom powinno wystarczyć przypomnienie, że ludzkie ciało składa się w 70% z wody. Pijąc regularnie 1- 2 litry alkalicznej wody zapominamy o zbytnim zakwaszeniu. Ciało jest zdrowe i sprawne zarówno fizycznie jak i intelektualnie. Gdyby istniały jeszcze choćby minimalne obiekcje dodam, że żywa woda jest najskuteczniejszym przeciwutleniaczem unieszkodliwiającym wolne rodniki tlenowe (starzenie i nowotwór). To jeszcze nie koniec. Zobojętniając wolne rodniki tlenowe żywa woda chroni DNA komórki przed uszkodzeniem, a jako efekt uboczny otrzymujemy cząsteczkę niezbędnego do życia tlenu.


I kto by przypuszczał, że wymarzonym eliksirem młodości jest po prostu woda - alkaliczna woda. By uniknąć chorób przypisanych do słów: starość, andropauza i klimakterium nieodzowne są jeszcze substancje odżywcze- witaminy i minerały, enzymy, aminokwasy i tak dalej. Niezastąpionym źródłem wysokiej jakości składników odżywczych, niezależnie od tego co sugerują reklamy, nie jest sproszkowana żywność, ale surowe rośliny. Warto pamiętać, że każdego dnia potrzebujemy bez mała 90 różnorodnych składników odżywczych.


Dieta, do której jesteśmy przyzwyczajeni z pewnością tego nie zapewni. Warto w tej sytuacji skorzystać z wygody jaką niesie korzystanie z naturalnych suplementów diety. Stosowanie jest wygodne ? łyknąć pastylkę i popić obficie wodą (najlepiej alkaliczną). I to jest logiczne rozwiązanie. Trzeba w związku z tym pamiętać o kilku. Najważniejsza, to klasa suplementu , a więc zestaw składników i technologia produkcji.Następna kwestia to sposób stosowania. Naturalne suplementy diety to nie leki, ale zdrowe pożywienie i dokładnie tak jak zdrową dietę trzeba je różnicować, czyli stosować zamiennie jak największą ilość suplementów. Suplementy nie są tuczące, więc nie musimy się ograniczać. Skoro nie obawiamy się konserwantów, smogu elektromagnetycznego ani dymu papierosowego, nie powinniśmy ze strachem podchodzić do naturalnych suplementów diety. Dostarczenie odpowiednich składników odżywczych oczyszcza organizm z toksyn i odżywia wszystkie tkanki. Leczą się choroby, a ciało nabiera młodzieńczej energii. W gronie najlepszych komponentów na wysokiej jakości suplementy są Spirulina, Noni, Mangostan, chrząstka rekina, Lucerna siewna a także miód i Czosnek. Każdy z tych produktów posiada wyjątkowo dużą ilość substancji odżywczych w proporcjach umożliwiających leczenie. Może je zniszczyć proces produkcyjny np. pasteryzacja. Trzeba więc wykazać czujność wybierając dostawcę suplementów diety, by nie kupić bezwartościowego produktu.


http://naturalne-witaminy.pl/img/suplementy-diety-baner.png

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl -

Zdrowa żywność

Szokująca prawda o dzisiejszym jedzeniu !

Pożywienie, które codziennie spożywamy, ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia i organizmu! Niestety, większość ludzi nie dostrzega żadnego związku między pokarmem, który codziennie spożywa, a poziomem samopoczucia i stanem zdrowia.

Człowiek nie jest w stanie i nie powinien jeść wszystkich produktów roślinnych i zwierzęcych, ponieważ wielu z nich nie może przeżuć ani strawić. Szczególnie szkodliwe dla ludzi są kilkudniowe (nieświeże) produkty wysokobiałkowe, ponieważ zawierają toksyny szkodzące organizmowi człowieka. Wiele substancji zawartych w produktach żywnościowych negatywnie oddziałuje na zdrowie człowieka. Skażone środowisko i zanieczyszczona żywność może być przyczyną złego samopoczucia i powodować poważne choroby m.in. układu trawienia, krwionośnego, immunologicznego oraz nowotwory.


WODA Z WODOCIĄGÓW, którą wykorzystujemy w celach spożywczych i higienicznych jest zanieczyszczona chlorem i szkodliwymi związkami metali ciężkich. Szacuje się, że na świecie ok. 50% zasobów wody podziemnej jest zatrute. Zaleca się w celach spożywczych używanie wody filtrowanej (m.in. metodą odwróconej osmozy) bądź pochodzącej ze źródeł niezanieczyszczonych.


WARZYWA I OWOCE w okresie produkcji są intensywnie nawożone oraz opryskiwane środkami ochrony roślin. Następnie w celu przedłużenia okresu ich przechowywania opryskiwane są środkami chemicznymi przeciw gniciu.


Do przetwarzanej przemysłowo żywności dodawane są różne dodatki chemiczne, które mają na celu zapobieganie jej psuciu, poprawienie właściwości organoleptycznych (m.in. wyglądu) i wartości odżywczej. Istnieje takich dodatków ponad 4 000. W Unii Europejskiej lista dodatków oznaczona jest od E100 do E903 i obejmuje 18 kategorii. W USA międzynarodowy system numeracji dodatków do żywności (INS) obejmuje 4 068 nazw w 22 kategoriach. Mimo międzynarodowego charakteru w.w. list nie wszystkie dodatki dopuszczone są do stosowania w poszczególnych krajach. Wśród dodatków do żywności znajdują się: regulatory kwasowości (m.in. kwas octowy, solny i siarkowy), środki przeciwzbrylające, przeciwutleniacze, barwiące, utrwalacze barw, emulgatory, smakowe, żelujące, stabilizatory wilgotności, sztuczne dosładzacze.


Szczególnie szkodliwe jest powszechne stosowanie w produkcji artykułów żywnościowych syropu z kukurydzy, taniego odpadu otrzymywanego ze skrobi i oleju służącego dosładzaniu. Podczas badań w Wielkiej Brytanii stwierdzono, że 88% tzw. "zdrowych produktów zbożowych" dla dzieci zawiera zbyt dużo cukru, soli i nasyconych tłuszczów. Wśród sztucznych dosładzaczy, cyklaminiany i sacharyna podejrzewane są o działanie rakotwórcze. Również sukraloza i aspartam podejrzewane są o wywieranie negatywnego wpływu na zdrowie ludzi.


Więcej na >> www.jakzdrowozyc.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl -